blogi

Zmiany w grafiku w Warszawie w dniach: 30.11. - 8.12.

Informujemy, iż w związku z rozpoczynającym się w najbliższą sobotę sesshin rohatsu w Warszawie, regularna praktyka: niedzielna (10.00), poniedziałkowa i wtorkowa na Krasnowolskiej oraz czwartkowa na Jazdowie (18.00), nie odbędzie się. Zapraszamy na Krasnowolską na 18 30 na mowę oraz dwie rundy zazen (ndz. - pt.).

Wiersze Ryokana w gdańskim zendo 23.11. o 18.00

"Nie przemawia do mnie krzykliwe piękno tego świata;
moimi przyjaciółmi są góry i rzeki;
chmury, pochłaniające mój cień w czasie włóczęg -
i ptaki, szybujące nad głową, kiedy siedzę na brzegu.
W ośnieżonych zimowych sandałach
odwiedzam zimowe wsie.
Wnikaj w życie tak głęboko, jak umiesz,
będziesz mógł wtedy żyć nawet bez kwiatów."

Cisza dla klimatu 22 grudnia 11.30

Powodowani sytuacją na dworze (kiedy zaczynaliśmy naszą akcję, panował ponad trzydziestostopniowy upał) oraz przerażającymi wiadomościami medialnymi chcemy wspólnie praktykować dla sprawy klimatu. Zapraszamy Was i wszystkich innych chętnych niezależnie od wyznania na pozawyznaniową medytację w każdy pierwszy dzień kalendarzowej pory roku – siadamy na ulicy.

Zbieramy się koło 11.00, tak żeby równo o godz. 11.30 zacząć siedzieć. Kończymy o 12.00.

Czy jesteście gotowi usiąść z nami?

Medytacja w życiu współczesnego człowieka - wykład w Toruniu 22.11.

"Medytacja w życiu współczesnego człowieka" to temat wykładu, który wygłosi Mikołaj Uji Markiewicz w Toruniu!

Mikołaj Uji Markiewicz jest uczniem i spadkobiercą Dharmy mistrza zen rosiego Jakusho Kwonga, opata Sonoma Mountain Zen Center. W 2015 roku otrzymał przekaz, a w 2016 r. został opatem Buddyjskiej Wspólnoty Zen „Kannon”. Ma tytuł mistrza zen. Jest też jednym z pięciu hosich (nauczycieli) w naszej sandze.

Instrukcja do medytacji zen - dwa terminy w październiku!

Zapraszamy na instrukcję do medytacji zen w tradycji buddyzmu japońskiego soto. Wprowadzenie poprowadzi nauczyciel z naszej sanghi Jerzy Kuun. On też przyjmuje zapisy drogą mejlową: jd108@data.pl.

Więcej o prowadzącym w zakładce "Nauczyciele".

Data: 1.10. oraz 22.10.o godz. 19

Adres: ul. Krasnowolska 3a, Warszawa

Wstęp jest wolny, prosimy jednak o datki do skarbonki.

Sesshin rohatsu 30.11. - 8.12.2019

Zapraszamy na sesshin rohatsu (odosobnienie z nocnym siedzeniem), upamiętniające oświecenie Buddy i szczególnie związane z roshim Shunryu Suzukim, którego rocznica śmierci przypada w trakcie tego odosobnienia (4 grudnia).

Rohatsu odbędzie się w Świątyni Głównej w Warszawie na ul. Krasnowolskiej 3a. W tym roku udało się zorganizować 8 dni siedzenia. Zaczynamy w sobotę 30 listopada o 19.30, kończymy 8 grudnia w niedzielę rano. Z soboty na niedzielę (7/8 grudnia) odbędzie się szczególne czterogodzinne zazen między północą a 4.00 rano, zwane Tetsuya.

Jednodniowe siedzenie zen w Kącikach (powitanie jesieni) 5.10.2019

Zapraszamy na siedzenie z medytacją w stylu zen w sobotę 5 października w leśnym ośrodku BWZ Kannon w Kącikach koło Osiecka.

Zapisy i informacje: malgorzata.sieradzka@gmail.com.
Prosimy o darowizny do skarbonki w Kącikach - jeśli jesteś członkiem min. 40zł, jeśli nie płacisz składek min. 50zł. Mamy miejsca w aucie dla tych niezmotoryzowanych. Ale istnieje także możliwość bycia odebranym z Augustówki rikszą :)

Plan dnia:

Zmiana adresu zendo w Gdańsku od września 2019

Drodzy, z radością informujemy, że w wrześniu rozpoczęliśmy praktykę w nowym miejscu! Gdańsk Przymorze ul. Kołobrzeska 67M/m13 (IV piętro) Dojazd: tramwaj linie 2, 4, 5, 8 - około 800 m od najbliższego przystanku tramwaju lub autobus 139 z SKM Przymorze Terminy praktyk można znaleźć tu: http://www.pustka.pl/x.php/1,288/Praktyka.html Zapraszamy serdecznie! Gassio

Cisza dla klimatu 21 września Warszawa

Chcemy zamanifestować ważność kwestii postępujących zmian klimatycznych. Działaniem, stanowiącym wyraz naszej natury, naszego pełnego bycia w świecie, jest milcząca, otwarta, świadoma obecność. Dlatego proponujemy sesję medytacyjną na ulicy – w ciszy, bez komentarzy, bez prowadzenia werbalnego sporu. Zaproszenie kierujemy do wszystkich praktykujących medytację w dowolnej tradycji religijnej, duchowej czy świeckiej.

ANGO - ZAPROSZENIE 2019 Ośrodek Zen w Kącikach pod Warszawą

Medytacje letnie - Ango 2019 w Kącikach Zapraszamy serdecznie, jak co roku, na Ango – nasze letnie odosobnienie – wywodzące się z prastarej klasztornej tradycji zen. W języku japońskim – ango – oznacza „pozostawać w pokoju”, w sanskrycie to „deszcz”… Jest to czas wytężonej medytacji i „studiowania siebie” w łączności z innymi, wspólnej owocnej różnorodnej praktyki. Tegoroczne Ango odbędzie się ponownie w Kącikach, letnim ośrodku naszej Sanghi w terminie: 23 czerwca – 13 lipca 2019, w tym sesshin: 29 czerwca – 6 lipca.

początek

05.09.2004
17 miliardów lat temu pojawił się kosmos a wraz z nim ja i cała materia przestrzeni. i od tamtej pory nieustannie trwa moje zmaganie się z codziennością. dziś pomyślałem sobie : zacznę nowe życie, wypełnię siebie nowym tchnieniem światła ale zanim to nastąpi muszę udać się na spoczynek bo jutro znów czekają mnie "szarych dni pagóry".

Strony