Książeczki

Po powrocie z Ango trafiłem w księgarni na książeczkę pt. TAJEMNICE WODY pana Masaru Emoto. To ów odjazdowy badacz kryształów wody, o którym 1000 razy mówił Roshi. Polecam. Gdzieś tam jakośtam czuję przybliżenie do czarodziejskiej, oczywistej wspaniałości. Kocham Was ciule, jak powiedział Papież do Ślązaków. Howgh!
A druga napotkana książeczka to malutki tomik Ryokana "Wiersze drogi". Palce lizać! Zacytuję kawałek:
...Nawet Siakjamuni nie potrafił nigdy zapanować nad Anandą.
A Kaśjapa kopnął go w tyłek i było po wszystkim.
Odrzuć wszystko co wiesz.
Odrzuć wszystko czego nie wiesz.
Wtedy i tylko wtedy pojedyncza gwiazda świeci jasno...
No jo, jeno nie bardzo wiadomo, kogo Kaśjapa kopnął: Anandę czy Siakjamuniego? Czy to wina tłumacza, czy Ryokana? Łot szel aj duden?

Komentarze

wg mnie Siakjamuni zdecydowanie kopnął Anandę;))))
I dobrze mu tak!

Ale, kto to wie?

A napisz coś więcej o tym tomiku Ryokana.
Kto to wydał?

I proszę wytłumacz na forum co to znaczy: "Łoł szel aj duden?" (What should I do???? czy to po kaszubsku???)
(i czy to znaczy że kaszubski ma tak blisko do angielskiego????)

Bardzo dziękuję, właśnie zakupiłem w necie i za trzy (tak obiecują) będę miał u siebie w domie. Niech żyje internet, a jeszcze bardziej ludzie co do niego coś wpisują.
pozdrówki

Dzięki za wiersz. Pożyczę albo kupię.Pozdrów.

What shell i do then? - napisała mi na kartce Olbrzymia Córeczka, przyfrunąwszy właśnie z Dublina. Znaczy - dźwięki zapamiętałem angielskie w miarę wiernie i jestem dumny...
W kaszubskie ostępy za dni parę znów zanurkuję! Wczoraj bujaliśmy się z kumplem bryczką do wielgachnego konia przyczepioną, Szrek się ów mustang nazywa, gospodarstwo z dziada pradziada dziedziczone śmy nawiedzili - dęby, smreki, buki ze 300 lat spokojnie se tam rosną, toń jeziora przeczysta, lustrzana, Kanada. Pławiliśmy się z Ciapkiem do upadłego."Na nazwy i na znaki sram" - śpiewa właśnie Kuba Kleyffa, z kompaktu. "Nie fetysz granic mnie tu trzyma, lecz miejsca i w tych miejscach przyjaźń". Ryokana wydało wydawnictwo Miniatura, przełożył Piotr Madej, tel. 0-12 267 10 39, miniatura@autograf.pl. Do słyszenia-poczytania-zobaczenia!!!