nowy Liść

Obrazek użytkownika mumonzan

Właśnie rozesłałem i opublikowałem nowego Liścia.

Fajne wspomnienia Piotrka i niesamowity tekst Trungpy przetłumaczony przez Michała.

(do pobrania w ramce prawy górny róg, jak ktoś nie dostał mailem)

Tłumaczenie może budzić zastrzeżenia czy ... różne reakcje, ale zapewniam, że zarówno Michał jak i Jurek spędzli nad tym sporo czasu. Cała ta praca redakcyjna opóźniła Liścia prawie o tydzień. Nie widziałem oryginału, ale z samej lektury widać, że nie jest to łatwy kawałek.

Tak czy owak, to tekst wybiegający znacznie poza 'normalne' mowy nauczycieli zen jakie znamy.
Tak sobie myślałem czytając te pytania i odpowiedzi, że właściwie należy też wziąć pod uwagę sytuację w jakich były wypowiadane. Czasem nie wiadomo dlaczego Trungpa zgadza się z pewnymi wypowiedziami a inne odrzuca. Wtedy myślę sobie, że to były konkretne osoby, które zadawały te pytania. On je znał i nauczał. Nie wiemy jakie były ich relacje, i co chciał osiągnąć potwierdzeniem czy odrzuceniem.

A tak czy owak, to powiew odmienności.

Jeszcze wyjaśnienia odnośnie zmian terminów wizyty Roshiego.
Roshi przysłał e-mail do Tanto dość dokładnie wymieniający jego potrzeby i oczekiwania dotyczące tegorocznej wizyty. To co w Liściu, to skrót dotyczący wszystkich, ale w tle to masa pracy nad przygotowaniem wizyty. Roshi oczekuje, że stać nas na lepsze przygotowanie jego wizyty niż w zeszłym roku. Więc jeśli możecie pomóc w przygotowaniach do Ango, redakcji księgi instrukcji, inwentaryzowaniu rzeczy, załatwianiu nowych rzeczy... to proszę włączcie się do wspólnej pracy.

... zbudujmy naszą mandalę Wilga 2006...

Forums: 

ewa.
deklaruję swoją pomoc w pakowaniu rzeczy po ango.
ewentualnie mogę pomóc w redagowaniu księgi instrukcji - ale w czasie ango (nie wcześniej).Pozdrawiam.