ogłoszenia

teksty do publikacji, ale nie powiązane z 'książkami'

Zaproszenie - 25-te Ango w historii Sanghi

Drodzy Uczniowie Drogi,

Któż by przypuszczał, że 25-te Ango w historii Sanghi przebiegnie w takich warunkach jak widać…Podobnie, jak 25 lat temu nikt nie spodziewał się, że zabraknie na nim Roshiego Kwonga.
Poprowadził je wtedy, na prośbę Roshiego, po raz pierwszy uczeń - Mikołaj Markiewicz - dzisiaj Uji, Mistrz Zen.

I tak to się zaczęło…

Nostalgiczne zdjęcia z Konstancina 1996 zamieszczamy poniżej,

teksty: 

Książka mistrza Sheng-Jena

Hei, Poszukiwałem ostatnio książki mistrza Sheng-Jen'a "Nie ma Cierpienia", która towarzyszyła Przemko na ostatnim sesshin. Ze smutkiem stwierdziłem że jest niedostępna juz w księgarniach, ale odezwałem się do szkoły Chan, która ją wydawała i jeżeli ktoś odczuwa silną potrzebę posiadania jej na półce lub chociażby przeczytania i puszczenia w obieg dharmy chińskiego mistrza ,to mozna to zrobić wysyłając 15zł + przesyłka na adres:
teksty: 

Studiowanie tekstów - następne spotkanie we wtorek 21.03.06 po zazen. Więcej >>

Następne spotkanie poświęcone omawianiu książki Rosiego Suzukiego "Nie zwsze tak" odbędzie się we wtorek, 21.03 w warszawskim zendo po zazen (w pierwszy dzień wiosny). Prowadzi (znakomicie) Piotrek Boruta. Zapraszamy...
Wczoraj również odbyło się jedno z takich spotkań. Omawialiśmy "Wolność od wszystkiego". W wąskim acz sympatycznym gronie mówiliśmy o swojej praktyce i trudnościach jakie napotykamy. Zadawaliśmy pytania na które nie zawsze padały odpowiedzi.
Tekst na następne spotkanie będzie wyłożony w zendo, spróbuję też go umieścić tu na stronie.

teksty: