Wiosenne odosobnienie (sesshin)

Wiosenne odosobnienie prowadzone będzie przez roshiego Mikołaja Ujiego Markiewicza opata BWZ Kannon oraz Jacka Joshina Gowdziaka. Więcej informacji organizacyjnych na stronie Fundacji Kannon

Mikołaj Uji Markiewicz jest uczniem i spadkobiercą Dharmy mistrza zen Jakusho Kwonga, opata Sonoma Mountain Zen Center. W 2015 roku otrzymał przekaz, a w 2016 r. został opatem Buddyjskiej Wspólnoty Zen „Kannon”. Posiada tytuł mistrza zen. Jest aktywnym członkiem BWZ „Kannon” od jej powstania, tj. od 1988 roku. Działa także w Polskiej Unii Buddyjskiej. Uczestniczy w odosobnieniach i współprowadzi medytacje organizowane przez grupy chrześcijańskie – m. in. przez benedyktynów z Lubinia, czy Ośrodek Melete.

Jacek Joshin Gowdziak praktykuje z nami niemal ćwierć wieku. Dla wielu osób jest prawdziwą inspiracją, szczególnie tam, gdzie mieszka czyli w lubuskiem. Od ok. 13 lat prowadzi tam praktykę. Jednocześnie regularnie uczestniczy w aktywnościach Sanghi ogólnopolskiej.  Pracuje w Pomocy Społecznej, jest pracownikiem socjalnym.

 

Data

kwi 13 - 20 2024
Ongoing...

Czas

All Day