Medytacja Poznań

Zapraszamy do medytacji w Poznaniu

Poznań, szczególnie Dolna Wilda, ma wieloletnią historię związaną z medytacją. To właśnie tutaj, w tej świątyni buddyjskiej pierwsze kroki stawiały osoby, które dziś są mniszkami/mnichami różnych tradycji.

Nauka medytacji jest fascynująca, ale wymaga zarazem odpowiedniego zaangażowania. Medytacja w naszej praktyce i ośrodku w Poznaniu jest rozumiana jako codzienne „bycie tu i teraz”. Początkowo doświadczamy jej na poduszce medytacyjnej, ale prawdziwe owoce praktyki widoczne są w naszym życiu codziennym.

Medytacja zen w naszym ośrodku w Poznaniu jest przeznaczona nie tylko dla wyznawców buddyzmu. Zapraszamy wszystkich, którzy chcą zatrzymać na chwilę pęd codziennego życia i zadbać o równowagę między ciałem a umysłem.

Przyjdź, aby:

 • doświadczyć nauki medytacji zen – tak, aby móc doświadczyć ich korzyści na co dzień;
 • zrelaksować się i rozładować stres;
 • poznać ludzi, którzy tak, jak Ty, są zainteresowani rozwojem duchowym.

Czekamy na Ciebie w Poznaniu, przy ul. Głębokiej 6. Odwiedź nas raz lub przejdź przez cały kurs medytacji – tak, aby nabyć cenne umiejętności na całe życie.

Godziny:
wtorki o 19:00
Adres:
Głęboka 6 (Dolna Wilda)
Kontakt:
Aga 691 029 287  (prosimy o wcześniejszy kontakt)

Medytacja zen – na czym polega?

Medytacja zen w duchu buddyzmu jest prowadzona w pozycji siedzącej, zazwyczaj na wygodnej poduszce, która pomaga przybrać postawę skupienia. Zalecamy zachowanie wyprostowanej sylwetki – tak, aby utrzymać stan pełnej uwagi w trakcie sesji.

Warsztaty rozpoczynają się od uspokojenia i koncentracji umysłu. W pierwszej części najczęściej pracuje się z oddechem – np. poprzez obserwację przepływu powietrza z i do płuc, a także pogłębienie wdechów. Na kolejnym etapie – zwłaszcza po wielu sesjach w trakcie kursu medytacji, gdy nabędzie się już umiejętności skupienia się na oddychaniu – można przejść do opanowania stanu swobodnego przepływu myśli.

Ostatecznym celem medytacji w buddyzmie jest osiągnięcie stanu zen oraz wgląd w naturę umysłu.

medytacja na plaży

Warsztaty medytacji zen w Poznaniu

W Poznaniu cyklicznie organizowane są warsztaty dla tych, którzy dopiero zaczynają swoją przygodę z medytacją zen. Te spotkania, często odbywające się w weekendy, stanowią doskonałą okazję do wnikliwego poznania i zgłębienia praktyki medytacyjnej. Można się na nie umówić indywidualnie lub wziąć udział w warsztatach weekendowych.

Warsztaty medytacji zen w Poznaniu mogą być szansą na zgłębienie technik pracy z własnym umysłem – tak, aby można było je wykorzystać również w zaciszu domu czy w chwili przerwy w pracy. Każda chwila jest dobra, aby ćwiczyć uważność i obserwację myśli, uczuć oraz emocji, które „przepływają” przez umysł. To szansa na lepsze zrozumienie samego siebie i poprawę relacji z innymi.

Dlaczego warto?

Medytacja zen w duchu buddyzmu to jeden ze sposobów na doświadczenie harmonii na co dzień. Seanse, zwłaszcza regularne, przynoszą mnóstwo korzyści związanych z poprawą jakości życia. Osoby, które ją praktykują, doświadczają:

 • obniżenia poziomu stresu – co jest szczególnie ważne w realiach współczesnego świata;
 • przypływu energii życiowej – większej siły do działania;
 • lepszej jakości snu – np. szybszego zasypiania i wydłużenia regeneracyjnej fazy snu;
 • poprawy samopoczucia – lepszego nastroju, łatwiejszego radzenia sobie z trudnościami i przykrymi sytuacjami, umiejętności wybaczania innym;
 • korzyści zdrowotnych – m.in. związanych z obniżeniem ciśnienia, zredukowaniem dolegliwości bólowych czy żołądkowych;
 • przypływu kreatywności – m.in. dzięki wzrostowi aktywności fal mózgowych alfa podczas medytacji zen.

Spróbuj i przekonaj się, jak na Ciebie wpłynie nawet krótka sesja!

medytacja przy zachodzie słońca

Kursy medytacji w Poznaniu

Kursy medytacyjne w Poznaniu są otwarte dla wszystkich zainteresowanych. Są one całkowicie bezpłatne, jednak jeśli prowadzi je nauczyciel, zazwyczaj proponowana jest dobrowolna darowizna. Taki kurs medytacji to:

 • doskonała okazja, aby zdobyć praktyczne umiejętności pod okiem doświadczonych nauczycieli;
 • szansa na zgłębienie tajników medytacji zen oraz jej roli w buddyzmie – dla lepszego zrozumienia sensu zgłębiania tajników własnego umysłu;
 • poznanie wielu technik medytacyjnych – tak, aby znaleźć tę, która najlepiej sprawdzi się u Ciebie.

Kursy medytacji zen w Poznaniu organizujemy regularnie. Zapytaj nas o to, kiedy odbędzie się kolejny i zapisz się. To mądra inwestycja czasu!

Zapraszamy!

Dołącz do naszych sesji, kursów oraz warsztatów medytacji w Poznaniu i wyrusz w drogę do osiągnięcia stanu zen. Aby zapisać się na zajęcia, skontaktuj się – tak, aby mieć pewność, że mamy wolne miejsca. Każdy jest mile widziany!

Plan praktyki od stycznia 2023:

Godziny:
wtorki o 19:00
Adres:
Głęboka 6 (Dolna Wilda)
Kontakt:
Aga 691 029 287  (prosimy o wcześniejszy kontakt)