Półdniowe siedzenie z praktyką kido 1.10. Warszawa i online

Zapraszamy na wyjątkowe wydarzenie! Won Hyang Sunim (mniszka wyświęcona w tradycji chińskiej), która obecnie mieszka w Ośrodku Szkoły Zen Kwan Um w Falenicy, poprowadzi dla nad kido – praktykę śpiewu. Zazen będziemy siedzieć w stylu japońskiego soto zen (twarzą do ściany), a śpiewać będziemy w stylu koreańskim! Swoją obecność zapowiedział Opat BWZ Kannon Uji Markiewicz. Zachęcamy do udziału w całości wydarzenia, ale można przyjść też na część dnia.

Plan dnia:

11.00 zazen
11.40 kido
13.40 lunch
14.30 zazen
15.10 kido
16.40 cztery ślubowania
16 45 zakończenie i ciasto

 

Won Hyang Sunim, urodzona warszawianka, praktykuje seon (zen) w linii koreańskiej. Została mniszką w 2011, trening monastyczny odbywała w Hong Kongu i Korei. Obecnie jest rezydentką świątyni Wubongsa w Falenicy.  Miłośniczka kotów i spacerów po lesie. W poniższym filmie Sunim opowiada o praktyce śpiewów:

https://www.youtube.com/watch?v=aw4tTrDh0bs

Kido – praktyka intensywnych śpiewów w intencji wszystkich istot. Uczestników zachęca się do przyniesienia własnych instrumentów perkusyjnych oraz aktywnego udziału w śpiewach. Strój powinien być wygodny, bo praktyka odbywa się w ruchu – uczestnicy chodzą wokół sali jak podczas kinhin, grają na instrumentach, mogą klaskać do rytmu. Tym razem intonować będziemy imię bodhisattwy współczucia- Awalokiteśwary, po koreańsku Kwanseum Bosal (wym. Kuan Sem Bo Sal).

Adres: Fundacja Kannon, Wilcza 27b

Koszt udziału to datek do skarbonki (najlepiej w gotówce) w wysokości co najmniej 80zł.

Zapisy: malgorzata.sieradzka@gmail.com lub 608-500-292 (za pomocą sms).