Warsztat Moshe Cohena w Fundacji Kannon 26.09. Warszawa

W poniedziałek 26 września o 19:00 Moshe Cohen poprowadzi warsztat zen clowningu w siedzibie Fundacji Kannon w Warszawie.

Trzeba się zgłosić przez fundacja@kannon.pl. Dobra wiadomość jest taka, że nie trzeba zapłacić za bilet. Zła – że prosimy o darowiznę, bo Moshe sam zapłacił za swój przelot i za inne wydatki, i chcielibyśmy choć trochę zrewanżować mu się za ten wysiłek.

Warsztat będzie po angielsku z tłumaczeniem na polski, więc jeśli znacie osoby anglojęzycznie potencjalnie zainteresowane, to je, proszę, poinformujcie.

Spotkanie organizujemy dzięki Sandze Kandzeon, w szczególności Rosiemu Andrzejowi Getsugenowi Krajewskiemu – któremu dziękujemy i który – mamy nadzieję – będzie na miejscu. Zapewne będzie też Rosi Udżi.

MOSHE COHEN to światowej sławy pionier ruchu Klaunów bez Granic (Clowns Without Borders) i współzałożyciel Zen Order of Disorder. Uczył się od znakomitych nauczycieli teatru ruchu, klauningu, tańca butoh, jeżdżąc do Montrealu, Paryża, San Francisco, Antwerpii, Malerargues, Jokohamy i Kioto, studiował także u mistrzów zen. Jego formalne wykształcenie artystyczne obejmuje taniec butoh, klauning, Kyogen, kabuki, ćwiczenia taoistyczne, magię zbliżenia, żonglerkę, pantomimę, teatr ruchu, tradycyjny japoński teatr i teatr głosu. Występował w teatrach i na festiwalach na całym świecie (w sumie w ponad pięćdziesięciu krajach).Nauczanie innych rozpoczął w 1993 roku w San Francisco Circus Center, a w 2001 roku zaczął prowadzić warsztaty Clowning Your Zen z Roshi Bernie Glassmanem i rozszerzył swoje zainteresowania także na pracę w trudnych środowiskach, ucząc „beztroski i lekkości”. Moshe pracował intensywnie w Clowns Without Borders, zakładając oddział w USA, uczestnicząc w ponad 30 projektach. Przez długi czas był dyrektorem wykonawczym, następnie prezesem zarządu, a obecnie jest emerytowanym członkiem zarządu. Moshe jest także Closhi (guru subtelnego humoru) Zen Order of Disorder przy Zen Peacemakers Order i stara się jak najlepiej żyć zgodnie z mottem ZOD: „Nie bądź tu Teraz”.